• Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

  • Herşey bir çizgiyle başlar..

Basında Ankas

 

Ankas, yeni yatırımla çalışma alanını genişletecek 

  Ankas Mühendislik; çelik yapılar, endüstriyel yapılar, tarım & hayvancılık işletme yapıları, inşaat ve taahhüt işleri, beton santralleri, baraj daimi teçhizat, çimento fabrikası ekipmanları, kaldırma ekipmanları imalat ve montajı ile atık su arıtma alanında faaliyet gösteriyor. Ağırlıklı olarak bölgeye hizmet sunan şirket, makina parkuruna yapacağı yatırımla birlikte, ülke geneline ve yurt dışına açılmayı hedefliyor. Üretim kapasitelerini artırmayı, teknolojilerini geliştirmeyi ve sektörel yeniliklere katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Ankas Mühendislik Mak. İnş. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Erkan Küçükarslan, "CNC mantığında çalışan bir makina almak istiyoruz. Hollanda’dan ithal etmeyi düşündüğümüz makina ile kapasitemizi üç kat artırmayı planlıyoruz. Üç yıl içerisinde almayı düşündüğümüz makinanın maliyeti yaklaşık 4 milyon Euro civarında olacak. Bu yatırımla beraber, bölgesel olan faaliyetlerimizi ulusal ve uluslararası alana taşıyacağız. Teknolojiye yönelik böyle bir yatırımla, imalatta çalışan personelimizi de montaj kısmında değerlendireceğiz. Bu arada, fabrikamızın kapalı alanını da 6 bin metrekare çıkarmayı düşünüyoruz" dedi.

"Çalışan sayımız sezonunda 300´ü buluyor" 
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi´ndeki fabrikalarında sezonunda sayısı 300’ü bulan çalışanlarıyla faaliyetlerini devam ettirdiklerini anlatan Küçükarslan, 5. Organize Sanayi Bölgesi´nde yerlerine yeni geçtiklerini dile getirdi. Küçükarslan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "12 bin 920 metrekare açık alanımız, 3 bin 860 metrekare kapalı alanımız var. 111 sabit çalışanımız var. Ancak, sezonunda bu sayı 300’ü buluyor. Endüstriyel çelik konstrüksiyon yani çelik yapılar yapıyoruz. Yıllık 6 bin ton metal işleme kapasitesine sahibiz. Gaziantep, Adıyaman, Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye ve Hatay’a yönelik olarak çalışıyoruz. Ayrıca, Irak’ta da yürüttüğümüz işlerimiz var." Geniş bir aile şirketi olarak 11 yıldır çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Küçükarslan, "Ulusal ve uluslararası taahhüt sektöründe; profesyonel anlayışla, süresi içinde kaliteli hizmet sunabilen, yetişmiş kadrosu ve yönetim geleneği ile insana ve doğaya saygılı kurumsallaşmış bir marka olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

"Bölgede bir ilke imza atacağız" Bölgede ilk olacak bir uygulama yaparak, sanayicilerin ufkunu açacaklarını belirten Erkan Küçükarslan, konuşmasına şöyle devam etti: "Organize sanayi bölgelerinde kot farkları genelde yaşanır. Bu sorunu çözmek isteyenlerin bir kısmı ciddi kazı yapmak zorunda kalırken, bir kısmı da dolgu yapmak durumda kalır. Bazen de, OSB müdürlükleri bunları hallederek arsayı sanayiciye sunar. Gaziantep OSB’de bu uygulama yok, sorunu firmaların çözmesi gerekiyor. Biz de, 5. OSB’deki yeni yerimize geçince bu problemle karşılaştık. Yan komşumuzla aramızda 20 metrenin üzerinde kot farkı var. 10 metrenin altında ve üstünde bunu çözmek zorunlu. Genelde istinat perdesi uygulanarak çözülür ama biz daha az maliyetle bu sorunu çözmek için toprakarme sitemini uygulamak istedik. Bu uygulamayı genelde demir yolları ve kara yolları kullanıyor. Toprağın içine yerleştirilen çelik levhalarla kendi ağırlığıyla kendi kendini taşıması sağlanacak. Organize sanayi bölgesindeki ilk uygulamayı biz kendi alanımızda yapacağız. İstanbul’dan bir firma ile partnerlik kurduk. Onlar panel ve şeritleri döşeyecek, biz de dolgusunu yapacağız. Şu anda bu çözümü kendi fabrika alanlarında uygulamamızı isteyen firmalar var. Kendi alanımızı bitirdikten sonra gelen tekliflere de cevap vereceğiz."